субота, 6 листопада 2010 р.

Завдання 3

Українська мова. 6 клас
Від яких слів чи основ утворене кожне з поданих імен? Поясни їх значення. Хто з відомих тобі історичних осіб носив котресь із цих імен?
Святослав, Володимир, Ярослав, Богдан, Мирослава, Любомир, Людмила, В'ячеслав.
Дізнайся, що означає твоє ім'я.

Святослав-Ім'я походить від грецького слова «sebastianos» - "присвячений", «священний», «вельмишановний».Сама розшифровка імені говорить про те, що його носій вже з народження відзначений долею, яка і зберігає його впродовж життя.
Ярослав-Це воістину княже ім'я. ІМЕНИНИ, СВЯТІ ПОКРОВИТЕЛІ. Ярослав Святославович Муромський, князь, 3 червня (21 травня).
Богдан-це ім'я володіє дивовижною наполегливістю, твердістю і врівноваженістю. Воно складається з двох цілком рівнозначних частин, що накладає на його енергетику своєрідний відбиток.Найбільш часто це виявляється в тому, що Богдан має достатньо рухомим розумом, який в деяких випадках може ставати навіть вивертким, що відкриває Богдану можливість існування прихованої від людських очей його другого "я"
Мирослава-Люди, що носять таке ім'я, урівноважені й спокійні, нераздражітельни. Наполегливі в навчанні, багато читають, замкнуті. Вони ранимі й чутливі, не люблять великих компаній. Не кар'єристи. Життя їх не посипане трояндами, але вони терплячі і працелюбні.Захоплено збирають цікаві книги, переважно з історії.
Борислав-це досить рідкісне ім'я тим не менш досить поширене в західних регіонах. Неважко помітити, що за своєю енергетикою воно володіє хорошою міцністю, яка сприятливо поєднується з рухливістю.Це ім'я здатне наділити Броніслава незалежним і діяльним характером, надати йому впевненість у собі, наполегливість у досягненні цілей і вміння бути рішучим.

Любомир-Маленький Любомир не доставляє батькам турбот, хоча в характері його багато впертості. Рано починає читати і вчиться, як правило, добре.

Людмила-очень темпераментна жінка, яка з почуття вродженого рівноваги (до нього вона прагне все життя) намагається здаватися скромницею

Вячеслав-упертий, наполегливий. Міцний і витривалий - але лише фізично, часто запальний, уразливий. У міру веселий, в міру сумний.
Источники:http://imena.guru.ua/name/344/

середа, 20 жовтня 2010 р.

Завдання 2

Як ви знаєте, своєрідний комп'ютерний жаргон існує і серед користувачів ЕОМ. Доберіть і розтлумачте п'ять слів із жаргонної комп'ютерної лексики.
Зразок. Бродилка - комп'ютерна гра, у якій треба виконувати різноманітні дії, аби знайти вихід.

 Прога - будь яка программа.
Алкоголик - програміст, який працює з АЛГОЛЕМ.
Ламер - чайник, який думає, що круто заварен.
хомяк - домашня сторінка (от англ. Home Page)
Камень - процессор.

Завдання №1

Тема: "Застарілі слова"
 Завдання: 

Розподіліть застарілі слова за тематичними групами:

Посуд корчага
Одяг кунтуш,кафтан 
Жіночі головні убори чепець,убрус,намітка,очіпок.

Слова: чепець, корчага, кунтуш, убрус, намітка, кафтан, очіпок.   ЧЕПЕЦЬ, чіпця, ч. 1. Те саме, що очіпок. 2. Те саме, що сальник 1.

КУНТУШ, кунтуша, ч. 1. Верхній розпашний чоловічий і жіночий одяг заможного українського і польського населення 16 – 18-го ст. з відрізною приталеною спинкою та малими зборками і вилогами на рукавах; рукави вузькі, комір відкладний двобортний; на грудях відкритий, в талії застібався гапликом, без пояса. 2. Жіночий і чоловічий одяг з прорізними рукавами, який носили поверх каптана, підперезуючи поясом з дорогої тканини.


УБРУС, -а, ч. 1. Старовинний жіночий головний убір. 2. діал. Скатерка. 3. церк. Прямокутний відріз тканини, який використовувався як рушник, хустка або покривало; рушник (часто розшитий), що підвішується в домі під ікону; за переказом, нерукотворний образ Христа віддрукувався на убрусі.

НАМІТКА, -и, ж. 1. Покривало з тонкого серпанку, яким зав'язують поверх очіпка голову заміжні жінки. // Покривало, що його накладають поверх клобука православні монахи. // рідко. Покривало з тонкої матерії на голову й на обличчя. 2. заст. Тонка прозора тканина (вид серпанку). 3. перен. Те, що вкриває, застеляє що-небудь; пелена.

КАФТАН, -а, ч., заст., діал. Каптан, жупан.

КАПТАН, -а, ч. Старовинний чоловічий верхній одяг з довгими полами; сукмана, жупан, чумарка.

ОЧІПОК, -пка, ч. 1. Старовинний головний убір заміжньої жінки у формі шапочки (часто з поздовжнім розрізом ззаду), що його зашнуровують, стягуючи сховане під ним волосся. 2. рідко. Те саме, що ковпак 1.

Джерело:http://slovnyk-net.livejournal.com/